Mini Dragunov

Mini Dragunov

Mini Dragunov ” мини драгунов ” – historia prawdziwa

Chciałbym zaprezentować ciekawą wersję legendy karabinów M.T. Kałasznikowa wariant AK – 47M czyli Mini Dragunov. Rumuńska firma Cugir Arms Factory przy współpracy ze szwajcarami, braćmi Kummer oraz ze zleceniodawcami z Niemiec, opracowali wersję karabinka Kałasznikowa w wersji “snajperskiej”. Zmodyfikowano kolbę, mechanizm spustowy oraz wyposażono go w boczną szynę montażową i chromowaną lufę. Wytwarzany był wyłącznie w wersji półautomatycznej. Pierwotnym rynkiem zbytu miały być Niemcy jednak upadek muru berlińskiego i rozpad ZSRR pokrzyżowały plany sprzedaży krabików. Ciekawy etap w tej historii nastąpił później. Amerykanie chcąc odciągnąć byłe republiki związku radzieckiego od byłych mocodawców, podjęły kroki by wzmocnić je i zbliżyć do zachodu. Jednym z aspektów był zakup od Rumuni, za “odpowiednią kwotę” karabinków Mini Dragunov. Bezpośrednim importerem stała się firma Century International Arms z Florydy. W Ameryce pojawiły się pod nazwą marketingową Intrac Arms Knox.

Tak przedstawia się wynik strzelania kontrolnego na odległość 100 m przy użyciu czterech rodzajów amunicji. Najlepszy wynik uzyskała Lapua – pięć pocisków trafiło w cel z rozrzutem 120 mm, Saco 140 mm, Winchester 216 mm oraz węgierska amunicja wszystkie 285 mm. Jak widać wyniki interesujące

No i najważniejsza sprawa. Jeżeli ktoś z myśliwych chciał by mieć w szafie podobny egzemplarz, bez problemu może kupować. WPA zarejestruje go do celów łowieckich.

Dane techniczne:

Kaliber: 7,62 mm

Długość: 890 mm

Długość lufy: 415 mm

Wysokość z celownikiem optycznym i magazynkiem: 315 mm

Szerokość: 85 mm

Waga: 4090 g

Pojemność magazynka:5 naboi (możliwe magazynki standardowe)

Przyrządy celownicze otwarte; optyczny 4×24

Pozwolenie kolekcjonerskie dla myśliwego

Stowarzyszenie Strzelecko Kolekcjonerskie „Sęps of Music”

Udostępnij ten post