Pierwsze miejsce w King of Two Miles

Pierwsze miejsce w King of Two Miles

Wielki sukces Jakuba Sidorowicza (strzelec) i Macieja Stasiaka (spotter) w międzynarodowych zawodach King of Two Miles we Francji. Polski team zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce w tych prestiżowych zawodach. Druga polska ekipa w składzie Tomasz Kirczuk (strzelec) i Joanna Szczepańska-Kirczuk (spotter) zajęli piąte miejsce.

Czym są zawody King of Two Miles

To ekstremalne zawody strzeleckie polegające na strzelaniu do metalowych celów na dystansach przekraczających 3200m !!! Zawody odbywają się na poligonie Camp de Canjuers w południowo-wschodniej Francji. Poligon otoczony jest górami gdzie zmienny kierunek i siła wiatru mają duży wpływ na precyzję strzału. Weryfikuje to przygotowanie strzelca i umiejętność jego adaptacji do zmieniających się warunków.

W zawodach startują zespoły dwuosobowe, składające się ze strzelca i obserwatora, których skład musi pozostać niezmienny od eliminacji do finału. Zespoły strzelają do coraz dalszych celów, gdzie oprócz precyzji decydującą rolę odgrywa również obrana strategia. Ograniczeniem jest tu czas i liczba dostępnej amunicji. Reguły dotyczące sprzętu są ściśle przestrzegane, określona jest waga karabinów i dodatkowego wyposażenia, takiego jak bipody i optyka.

W tegorocznej edycji zawodów (25-28 kwietnia) wzięły udział drużyny z 17 krajów. Jakub Sidorowicz i Maciej Stasiak w eliminacjach zdobyli drugie miejsce i zapewnili sobie udział w finale.

„Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować Polskę na tak dużym międzynarodowym forum. Nie możemy się doczekać kiedy zaprezentujemy zdobyte tutaj doświadczenie na polskich strzelnicach” mówi Jakub Sidorowicz.

Na koniec ciekawostka Jakub Sidorowicz jest członkiem PZŁ i myśliwym

Źródła:

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *