Remington Arms – bankrutuje

Remington Arms – bankrutuje

Producent broni palnej Remington Arms Co. bankrutuje. Pomimo rekordowego poziomu sprzedaży broni w USA, nie jest on wstanie spłacić swoich długów. Wniosek do sądu upadłościowego w Decatur, Ala. jest już drugą próbą restrukturyzacji firmy Remingtona od 2018 r. Remington szukał potencjalnych nabywców i prowadził rozmowy z Narodem Navajo. Rozmowy te jednak zakończyły się fiaskiem.

Pomimo spłaty 775 milionów dolarów długu w 2018 roku, firma boryka się z wysokimi kosztami odsetek i została pozwana w związku z masakrą w Sandy Hook Elementary School w 2012 roku, w której zabójca użył karabinu Bushmaster wyprodukowanego przez Remington. Równolegle działacze zajmujący się kontrolą broni wywierali presję na inwestorów i sprzedawców detalicznych, aby ponownie rozważyli swoje powiązania z przemysłem broni palnej, szczególnie po strzelaninie szkolnej w Parkland na Florydzie w 2018 roku.

Podczas gdy wiele firm przeżywa problemy, branża zajmująca się bronią palną notuje wysokie zyski. To jednak nie zapewniło firmie Remington, której historia sięga 1816 roku płynności finansowej.

Powstaje pytanie co z serwisem i kontynuacją sprzedaży ciekawych i lubianych modeli? Choćby legendarnego Remington model 700 używanego przez wiele służb mundurowych, ale także przez myśliwych i strzelców sportowych. Czas pokarze miejmy nadzieję, że firma zyska poważnego inwestora, który nie pozwoli zniknąć tej marce.  

źródło: https://www.foxbusiness.com/

Katalog: https://secure.viewer.zmags.com/publication/1b59a32c#/1b59a32c/1

Udostępnij ten post