Déjà vu – obowiązkowe badania dla myśliwych

Déjà vu – obowiązkowe badania dla myśliwych

Podczas dzisiejszej konferencji w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska przedstawiono założenia, które bez wątpienia wpłyną na kształt łowiectwa.

Zostaną zdjęte z listy gatunków zwierząt łownych cztery gatunki ptaków ( cyraneczka, głowienka, czernica, łyska). Wprowadzony będzie zakaz odstrzału ciężarnych loch. Na temat polowań komercyjnych i zbiorowych ma wypowiedzieć się zespół ekspertów.

Na koniec zostawiono chyba najbardziej kontrowersyjny temat. Pamiętamy jak przez praktycznie półtora roku toczyła się dyskusja i batalia odnośnie okresowych badań lekarskich. Ostatecznie, podpisem prezydenta w dniu 20 kwietnia 2023r. zlikwidowano nic nie wnoszący i uciążliwy przepis. Otóż podczas konferencji zapowiedziano “dyskusje” na temat przywrócenia obowiązkowych okresowych badań lekarskich.

Jak widać ministerstwo zamierza iść na ostro ze środowiskiem łowieckim. Nie usłyszeliśmy nic na temat realnego usprawnienia gospodarki łowieckiej. Otrzymujemy natomiast sygnały, nie napawające niestety optymizmem.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *